BLOG

London Fashion week 21- inspirující umění, pohodlnost a okázalé potisky. Trendy které prozářily mola.

Umění je úzce spjaté s módou. Důkazem byl nedávný týden módy v Londýně. Designér Erdem Moraliogluv nalezl v hudbě a tanci inspiraci ke tvorbě své ready-to wear kolekce. Nechal se inspirovat britskou ikonou baletu Margot Fonteyn. 

Přehlídka byla v provedení baletek, které přinesly do show ladnost a pohyb. Mezi hlavní prvky patřily formální kostýmky a neformální oblečení. 

Kostýmky byly posety flitry, peřím a odvážnými potisky. Modely na běžné nošení se vyznačovaly zúženými pasy, variacemi svetříků a blůz, doplněné o vzory. 

Značka Erdem je ztělesněním odvážnosti, nadčasovosti a romantismu. Klade důraz na řemeslné zpracování v kombinaci s technologiemi v produkci.IMG_8727 

Gayeon Lee inspiraci našel v barevných kolážích Henriho Mattise a módního návrháře André Courrège jež promítl 60. léta, modernismus a futurismus do svých vlastních kreací.

Propojením těchto specifických znaků vznikly modely, jež stěží přehlédnete.IMG_8736

 

Lupe Gajardo, více známá pod přezdívkou Lupe, narozená v Santiagu. Svými nadčasovými a elektickými návrhy chilská návrhářka vyhrává modní ocenění “Brand to Follow” a vystavuje na předních módních událostech v New Yorku, Londýně a Berlíně. Její tvorba se přirovnává jako k nositelným uměleckým dílům.

Aktuální kolekce připomíná ženám, jak zůstat stylové i v domácím prostředí. Nabízí volné asymetrických střihy, světlé odstíný a POP barvy fuchsiové a oranžové.

 

IMG_8741

Značka Coach, předvedla svou virtuální kolekci pojmenovanou Coach TV. Designér Stuart Veverse uvedl, že kolekce staví na loňském září, příběhu o komunitě, odpovědnosti a kombinování mezi jednotlivými styly z vašeho šatníku. Oživuje staré modely, z archivů značky a kombinuje je s novými nápady.


IMG_8744

 

A jaké umění inspiruje Vás, odkud pochází Vaše můza? Napište nám a my se necháme inspirovat od Vás :)